Ceplis (1972)

Filmas režisors - Rolands Kalniņš, operators - Gvido Skulte, scenārija autors - Viktors Lorencs, mūzikas autors - Marģeris Zariņš.

Lomās: Edgars Ceplis - Eduards Pāvuls; Nagainis - Gunārs Cilinskis; Berta - Helga Dancberga; Austra Zīle - Regīna Razuma; Edmunds Sausais - Aivars Siliņš; Valentīna - Velta Straume; Cēzars Caune - Rolands Zagorskis; pārvaldnieks Briedis - Uldis Dumpis u.c.

Rīgas kinostudijas mākslas filma "Ceplis" uzņemta pēc Pāvila Rozīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Tajā stāstīts par 20. gadsimta 20. gadu Latviju un uzņēmēju Edgaru Cepli, kurš ieplānojis ražot ķieģeļus un tādejādi padarīt Latviju slavenu kā ķieģeļu eksportētājvalsti. Šim nolūkiem ar milzu vērienu tiek nodibināta akciju sabiedrība, piesaistīti kapitāla ieguldītāji. Kad pēc laika izrādās, ka māla analīzes nav veiktas, un no tā ražotie ķieģeļi ir nederīgi, Ceplim izdodas no soda izvairīties, cietumā par krāpšanu iesēdinot jauno un nepieredzējušo grāmatvedi Cauni…

Filmā redzamas epizodes, kas 1972. gadā tika uzņemtas Pelču pagasta "Kaltiķos" un citviet Kuldīgas apkārtnē.

Filmu "Ceplis" bez maksas iespējams noskatīties portālā http://www.filmas.lv [skatīts 26.09.2022.].
Filma iekļauta Latvijas Kultūras kanonā, kanona tīmekļvietnē publicētā informācija par filmu lasāma šeit [skatīts 26.09.2022.].