Tereona galva (1982)


Filmas režisors - Varis Brasla, operators - Dāvis Sīmanis, scenārija autors - Ēriks Lanss, mūzikas autors - Imants Kalniņš.

Galvenajās lomās: Agris - Juris Bartkevičs; Rota - Anda Albuže; Ivo - Jānis Jēkabsons; Mareks - Mārtiņš Vērdiņš; Grigals - Leons Krivāns.

Rīgas kinostudijas mākslas filma "Tereona galva" uzņemta pēc Ē.Lansa t.p.nosauk. stāsta motīviem. Tā stāsta par svarīgu notikumu mežsarga Agra ģimenē. Proti, ciemos tiek gaidīts nozīmīgs ciemiņš - ārsts Grigals, kas reiz izglābis Agra dēla - Ivo dzīvību. Kā pateicību par dēlēna izglābšanu, Agris nolēmis noorganizēt medības. Diemžēl tajās dažādu neveiksmīgu apstākļu sakritības rezultātā tiek nogalināts mazā Ivo draugs - savvaļas zostēviņš Tereons. Mazais Ivo spiests saskarties ar pieaugušo pasaules nežēlību, jo, lai gan ārsts Grigals savulaik ir palīdzējis viņam, tomēr bez kādas sevišķas vajadzības viņš nevilcinājās nogalināt Ivo tuvāko draugu...

Filmā redzamas epizodes, kas 1981. gada rudenī un ziemā tika filmētas Ēdoles pagasta mājās "Pauņi", Liepājas ielā Kuldīgā, pie Vilgāles un Mazā Nabas ezera, Ozolu purvā un citviet.