Ūdensbumba resnajam runcim (2004)

Filmas režisors - Varis Brasla, operators - Uldis Jancis, scenārija autors - Alvis Lapiņš, mūzikas autors - Imants Kalniņš.

Galvenajās lomās: Marta - Undīne Vīksne; Linda - Zane Leimane; mamma - Agita Gruntmane-Valtere; tētis - Artūrs SkrastiņšUna - Baiba Broka; Ivo - Gundars Āboliņš.

Filmu studijas F.O.R.M.A. (Latvija) un Allfilm (Igaunija) kopražojuma filma "Ūdensbumba resnajam runcim" ir stāsts par divām mazpilsētā dzīvojošām māsiņām - astoņgadīgo Martu un četrgadīgo Lindu, kuru tētis dodas peļņā uz Londonu, bet mammai - jāmācās pārkvalifikācijas kursos Rīgā. Līdz ar to sākas abu māsiņu nedienas, jo viņas uz mēnesi tiek atstātas stingrās tantes Unas uzraudzībā. Patiesībā Una nemaz nav tik ļauna - viņa ir tikai vientuļa, to saprot arī mazās meitenes, kuras pēc meksikāņu seriālā noskatītas epizodes nolemj auklei sagādāt vīrieti.

Filma saņēmusi Nacionālā kino balvu - Lielo Kristapu, kā arī dažādus apbalvojumus starptautiskos konkursos - Čikāgas starptautiskajā bērnu filmu festivālā, Taivānas bērnu filmu un televīzijas festivālā u.c.

Gandrīz visa filma 2003. gadā tika uzņemta Kuldīgā (privātmājā Mālu ielā, Rātslaukumā, vecpilsētā) un Kuldīgas apkārtnē (pie Zvirgzdu ezera, pie Rendas kapsētas u.c.).